İletişim Bilgileri

Boğaziçi Reklam Tanıtım Matbaa Hizmetleri Gsm: 0533 282 92 69

Güvenilir Şirket
 • Yetkili Kişi: Mehmet Atıcı
 • Telefon numarası: +90 (533) 282-92-69
 • +90 (212) 639-11-24
 • +90 (212) 652-67-27
 • MSN: bogaziciajans@hotmail.com
 • Adres: M.bey Cad. Gediz Sk. Atıcılar İş Hanı No:25/28 Bahçelievler/İstanbul, İstanbul, 34188, Türkiye

Sitedeki güncellemeler

Kartvizit

Kartvizit

20.11.2010

İlk önce kartvizitlerinize uygun şablonlar hazırlamanız gerekiyor. Eğer hazırlamak istemiyorsanız aşağıdaki şablonları kullanabilirsiniz. Resimdeki standart şablonları photoshop da açtıktan sonra yapmanız gerekenler aslında sizin nasıl bir kart vizit istediğinize ve hayal gücünüze kalıyor. Eğer fikir sahibi olmak istiyorsanız size daha önce sunduğumuz ilginç tasarımlara kartvizitinizi oluşturabilirsiniz.

Diğer önemli hususlar

 • Kartvizitteki güvenlikli bölgeler işaretlenmeli ve tüm tasarım bu sınırlar dahilinde kalacak şekilde yapılmalı
 • Kartvizit en boy oranları standart olmalı
 • Tasarımlar en az 300dpi çözünürlükte yapılmalı.
 • Kart tiff formatında kaydedilmeli.
 • Basım sırasındaki renk farklılıkları göz önünde bulundurulmalı. Gerekiyorsa renk düzeltmeleri yapılmalı.

1.Kartvizit kisiyi, mesleği konumu adres ve telefonları bakımından hatırlatmaya yarayan bir dosyalama biçimi ve kartvizit bir firmanın tüm imajıda olabilir, baskılı evraklarından biri de. ama genel olarak ilk izlenimi oluşturur.

2.Amerika'da azami ebatı 3.5 inç'e 2 inç olan prestij unsuru; pazarlama aygıtı.

3.Kartvizit Kişinin nerde çalıştığınızı, ne iş yaptığınızı, sizi aradıklarında nasıl bulacaklarını gösteren bilgilerle donatılmış, 5x8 cm ebadında küçük bir karton parçası.

4.Japon is adamlarıylakartvizit değismek tam bir seremonidir. hepsinin mutlaka bir kartvizitliği vardır. kartınızı japon iş adamın okuyabileceği şekilde çevirir iki yanından tuttarsınız, japon iş adamı da iki eliyle kartinızı tutar ve iyice okur…hoo hoo diye sesler cikartırlar.

5.Genel olarak sahibinin adı ve soyadı, bağlı bulunduğu kurum, ünvan ve iletişim bilgilerinin yer aldığı tasarımlardır. Pazarlama çalışmalarında etkin olabilmek açısından profesyonel olarak tasarlanmış ve kaliteli bir kağıda basılmış olmalı, kolay okunabilir ve müşteri ile olası müşterilerinize ne sattığınızı ya da ne hizmet verdiğinizi ve neden o hizmeti sizden alması gerektiğini hatırlatacak bir tarzda tasarlanmalıdır.

6.Kartvizit baskıları çoğunlukla bristol kartona yapılmakla beraber günümüzde fantastik kağıtlar, pvc, asetat, metal vb. malzemeler üzerine uyarlanabilmektedir.

7.Kartvizitler için sıklıkla kullanılan ölçüler: eni için 5 — 5,5 cm, boyu için 8-9 cm'dir.Kartvizitler, kurumsal kimliğin ayrılmaz bir parçası olduğu için bu doğrultuda hazırlanması gerekmektedir. Kartvizitler, profesyonelliğin kısa bir ifadesidir.

8. Kartvizit çalışmalarında basılacak evraka göre tasarım yada tasarıma göre baskı metodları seçilebilir. müşterinin standartları (kurumsal kimliği) varsa bu kimliğe uygun çalışılmalıdır.